ÖTD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ÖTD

Özel Turgutreis Dershanesi Fan Forum

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD

4 posters
YazarMesaj
Crescent
Admin
Crescent

Kadın Mesaj Sayısı : 109
Meslek [Öğrenciyseniz -sbs,oks,öss- belirtiniz. : OKS ÖĞRENCİSİ
Lakap : hilly

Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD Empty
MesajKonu: Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD   Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD EmptyPaz Nis. 27, 2008 2:19 pm

ÖZEL TURGUTREİS DERSHANESİ

Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD Kayit_6803_0
Köşe başında bir bina. Geniş pencereli. Üç katlı. Mermer plaketin üzerinde “ Hacıibrahimoğlu Pasajı” yazıyor .Yaklaştığınız zaman cıvıl cıvıl sesler geliyor kulağınıza . Şen şakrak şakalaşmalar … Gülüşmeler… “ Kondansatörü çalışmak lazım.” “ Mitoz bölünmeyi unutma.” Kızlı erkekli öğrenciler konuşuyorlar kendi aralarında. Amip düşüyor aklıma. Tek hücreli amip. Bir de su cenderesi. Fizik öğretmenimizin en çok sorduğu soru. Yıl ? Pek hatırlamıyorum, daha doğrusu net hatırlamıyorum ama galiba 1951 veya 1952 .
Başımı kaldırıyorum. Levhada büyük harflerle “ Özel Turgutreis Dershanesi “ yazıyor. Giriyorum .Bana çevriliyor bütün gözler. Bir kız öğrenci soruyor hemen: “ Kimi aradınız efendim? “ Müdürü” diye cevap veriyorum. “ Buyurun ben götüreyim” . Buzlu camlı kapının önünde durdu. Kapıyı tıklattı. İçeriden genç bir bayan sesi duyuldu “ Girin” . Kapıyı yavaşça açan öğrenci “ Bu bey sizi arıyor hocam” diyerek beni içeri alıp kendisi çıkıyor. Müdire Hanım elini uzatırken kendini tanıtıyor: “ Nesrin Peker Çapın. Buyrun oturun lütfen.” Kendimi tanıtırken hemen soruyorum,
• Afedersiniz ama kaç yaşındasınız ?
• 27
Genç, dinamik,içi içine sığmayan bir insan müdire hanım. Altmış beşlik Memduh Beyin genç müdürü. Yönetim gençlerde. Enerjisini öğrencilerine ve dershanesine yansıtmış müdire hanım. Sezgilerinizle, dershanedeki otoriteyi ve disiplini hissediyorsunuz . Öğrencileri saygılı ve sevgi dolu görüyorum. Gelişen, büyüyen Türkiye’ nin yüzü batıya dönük dershanelerinden biri Özel Turgutreis Dershanesi .
2004 yılı mart ayında açılmış. 2004/2005 ders yılında öğrenci kabulüne başlamış. Yalı dershanesinden sonra Bodrum ilçesinin ikinci dershanesi. 46 öğrenciyle başlamış eğitim, öğretime. Öğrenci grafiği dengeli bir yükselişle, bu yıl 74’ e ulaşmış. Başarı grafiği de, öğrenci grafiğine paralel olarak yükselmiş. Özel Turgutreis Dershanesi 2005/2006 ders yılında % 90’ lık başarıyı yakalamış . Dağılımı ise şöyle: Çukurova Üniversitesi 1, Kocaeli Üniversitesi 3, Adnan Menderes Üniversitesi 4, Muğla Üniversitesi 3, Celal Bayar Üniversitesi 1, Balıkesir Üniversitesi 1 Bahçeşehir Üniversitesi 2, Karadeniz Teknik Üniversitesi 1, Kırgız Milli Üniversitesi 1, Anadolu Üniversitesi 5, Yüzüncü Yıl Üniversitesi 1, Onsekiz Mart Üniversitesi 2, Akdeniz Üniversitesi 1, Süleyman Demirel Üniversitesi 2, Gazi Osman Paşa Üniversitesi 1, Fırat Üniversitesi 1, Uludağ Üniversitesi 1. 2006/2007 ders yılı sonunda ÖSS sonucunda 13 öğrenci lisans,17 öğrenci açık öğretim ve ön lisans programlarında başarılı olmuşlar. Aynı yıl OKS sınavlarında 40 öğrenci başarıyı yakalamış. Ancak bu sınavda bir öğrenci var : Mehmet Ozan Ural . Hakkını söke söke Danıştay kararıyla almış . Bugün üniformaları içinde Kuleli Askeri Lisesi’ nde okuyor . Hem de Muğla’ yı tek başına temsil ederek. Bu öğrencimizi kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum . Bu başarıda 8 öğretmenle yöneticilerin gayretlerini de gözardı etmemek gerekir diye düşünüyorum.
Dershanenin yatırımcısı eski politikacı ve turizmci Memduh Hacıibrahimoğlu . 65 yaşına rağmen yönetimin başında. Ancak, kadrosunun yaş ortalaması 26 olunca rahat çalışıyor. Onlara şans tanıyor ve güveniyor. 8 derslikli dershanesinin, yönetici, müdür, öğretmen, sekreter odaları ve kantini var . Şubesi yok .
Müdire Nesrin Hanıma “ son söz sizde” diyorum.
“ Kadromuz genç ve dinamik . Öğrencilerimizi seviyoruz. Onlar küçük kardeşlerimiz .
Onlara bir şeyler öğretmek, sınav kazandırmak bizi onurlandırır. Yönetimde, yetki ve sorumluluk dağılımıyla yeni bir yapılanmaya gittik. Başarılı olacağımıza inanıyor , Memduh Beye teşekkürler ediyorum.”
https://otede.yetkin-forum.com
__ceren__
Oks Öğrencisi
__ceren__

Kadın Mesaj Sayısı : 26
Meslek [Öğrenciyseniz -sbs,oks,öss- belirtiniz. : oks
Lakap : CeRoNiMo

MesajKonu: Geri: Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD   Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD EmptySalı Nis. 29, 2008 9:31 pm

Hı SAoL OkUdUyDuM bEn Very Happy
Crescent
Admin
Crescent

Kadın Mesaj Sayısı : 109
Meslek [Öğrenciyseniz -sbs,oks,öss- belirtiniz. : OKS ÖĞRENCİSİ
Lakap : hilly

MesajKonu: Geri: Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD   Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD EmptyÇarş. Nis. 30, 2008 8:57 am

bendeee =)
https://otede.yetkin-forum.com
Cenkolik
Admin
Cenkolik

Kadın Mesaj Sayısı : 190
Meslek [Öğrenciyseniz -sbs,oks,öss- belirtiniz. : Oks
Lakap : Cenkolik Or Dilojan

MesajKonu: Geri: Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD   Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD EmptyÇarş. Nis. 30, 2008 12:56 pm

bende dersanede okumuştum
selo

Meslek [Öğrenciyseniz -sbs,oks,öss- belirtiniz. : oks örencisi

MesajKonu: Geri: Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD   Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD EmptyC.tesi Mayıs 03, 2008 2:40 pm

ya ben bunu daha önce dersanede okudum

Bodrum Yarımada Gazetesi -ÖTD
1 sayfadaki 1 sayfası